Açık Günler: H. İçi ve C.tesi
Bizi Arayın: +90 553 4239879
e-mail: dilekakcakoca86@gmail.com

Biyografi

dilek profil g5

Dilek Akça Koca

Doktor Psikolojik Danışman

dilekakcakoca86@gmail.com

Danışman Biyografisi

1986 yılında Kütahya’da doğdum. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldum. Yüksek lisansımı 2013 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında ‘Bir Aile Eğitim Programının Evli Annelerin Evlilik Doyumu, Evlilikte Sorun Çözme Becerisi ve Psikolojik İyi Oluşuna Etkisi’ adlı tezim ile tamamladım. 2021 yılında da yine Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında ‘Evlilikte Benlik Genişlemesinin Karma Yöntemle İncelenmesi’ adlı tezim ile doktoramı bitirdim. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 4 Eylül 2012 tarihinde yayımlanan yönetmeliğine uygun olarak 464 saat aile danışmanlığı eğitimini tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanını aldım. Lisansüstü eğitimim süresince Çift ve Aile Danışmanlığında Uygulamalı Müdahale Teknikleri, Grupla Psikolojik Danışma Uygulamaları, Post Travmatik Müdahale Yaklaşımları, Kariyer Danışmanlığı, Transaksiyonel Analiz, Yetişkinlik ve Yaşlılık Psikolojik Danışmanlığı, Post Modern Terapiler (Emdr, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Bibliyoterapi, Etki Terapisi, Müzik Terapisi, Öyküsel Terapi, Oyun Terapisi, Sanat Terapisi, Macera Terapisi (Adventure Therapy), Sensorimotor Terapi, Feminist Terapi, Gerçeklik Terapisi), Manevi Danışmanlık, Bilişsel ve Davranışçı Psikolojik Danışma Uygulamaları, Öğrenme Sorunlarına Müdahale Yöntem ve Teknikleri, Psikoloji Araştırmalarında Nicel, Nitel ve Karma Araştırma Yöntemleri gibi başlıca konularda teorik ve uygulamalı çalışmalar yaptım.Başta CAS (Bilişsel Değerlendirme Sistemi) Testi olmak üzere yirmiye yakın testin uygulamasını yapmaktayım.

Akademik Geçmiş

İstanbul Üniversitesi

2008 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldum.

Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans

2011 2013

Yüksek lisansımı 2013 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında ‘Bir Aile Eğitim Programının Evli Annelerin Evlilik Doyumu, Evlilikte Sorun Çözme Becerisi ve Psikolojik İyi Oluşuna Etkisi’ adlı tezim ile tamamladım.

Marmara Üniversitesi Doktora

2016 2021

2021 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında ‘Evlilikte Benlik Genişlemesinin Karma Yöntemle İncelenmesi’ adlı tezim ile doktoramı bitirdim.

Çalışma Alanları

Aile Danışmanlığı

Veli Danışmanlığı

Bilişsel Müdahale Programı

Cas Testi

Veli Geri Bildirimleri

Başarılarım

Man sea heaven air man have a gathered brings signs land image behold have had fifth was great own so dry from multiply you'll without won all gathering all.

Acil Bir Durum Mu Var?

Acil bir durum halinde hemen iletişime geçebilirsiniz.